Noortekeskused

Viimsi Noortekeskus

Randvere Noortekeskus

Viimsi Skatepark

Sündmused

VIIMSI NOORTEPÄEV 2018 - NOORTE NÄOGA VIIMSI

Rahvusvahelist noortepäeva tähistame sel aastal Viimsis nii jalgpallimatši, arvamuslava kui lahedate ja eriliste Viimsi noortega.
Tahame teada "Mis näoga on Viimsi noored?" ja millise näo noored Viimsile ise annavad. Enamus noortepäeva sündmusi ja tegemisi toimub Viimsi Keskuses, kus lisaks palju ägedaid pakkumisi ka Viimsi Keskuse poolt. Päevajuht on Karl Koost.

Noortepäeva ajakava:
11.00 - 12.00 Mereohutusturvalisuse koolitus Leppneeme Sadamas projekti ”Small port every 30 miles apart - Development of services for lively water tourism in the Eastern Gulf of Finland (30MILES)”
12.00 - 13.00 Jalgapallimatš Noored vs Vallavalitsus Viimsi Staadionil
13.00 - 17.00 Stencil Art töötuba Viimsi Keskuses
13.00 - 14.00 Esinevad Viimsi noored
14.00 - 16.00 Kristi tervislikud kokteilid
14.00 - 14.45 Arvamuslava "Mis näoga on Viimsi noored?"
15.00 - 15.45 Luulenurk Viimsi Apollo kaupluses
16.00 - 17.00 Esinevad Viimsi noored
Noortepäeva peaesinejad Ariadne ja Martti
18.30 - 19.30 Bowling Island vs Eesti Viimsi Kuulsaalis

Viimsi Õpilasmalev 2018

Viimsi Vallavalitsuse haridus- ja kultuuriamet, ehitus- ja kommunaalamet koostöös Viimsi Noortekeskustega ning Viimsi ettevõtetega korraldavad 2018.a. kahes vahetuses Viimsi Õpilasmaleva.

Sel aastal võtab Viimsi Õpilasmalev tööle kuni 120 Viimsi valla noort vanuses 13 – 20.a.
Viimsi Õpilasmaleva esimene vahetus toimub 14. juunist kuni 27. juunini ja teine vahetus toimub 6.augustist kuni 17. augustini.
Mõlemas vahetuses on 10 tööpäeva, nädalavahetused on vabad.

Tööpäev on 4-5 tundi, olenevalt noorte vanusest ning tööle järgnevad vaba-aja tegevused ja lõunasöök.

Malevasse kandideerimiseks on vajalik õpilasel täita elektroonilises veebikeskkonnas avaldus ja lisada motivatsioonikiri. Link elektroonilisele avaldusele on saadaval Viimsi valla kodulehel noorsootöö menüüvaates (alates 5. märtsist). Avalduse võib esitada ka lapsevanem kuid lisatud motivatsioonikiri peab olema õpilase poolt koostatud.

Registreerimine on avatud 5. märtsist kuni 19. märtsini. Vastu võetakse kõik kahe nädala jooksul korrektselt koos motivatsioonikirjaga esitatud avaldused. Peale seda toimuvad noortega vestlused. Erandkorras võib samal ajavahemikul avaluse koos motivatsioonikirjaga esitada paberkandjal allkirjastatult, enne 5. märtsi taotlusi vastu ei võeta.

Peale vestluseid on noortel, kes saavad võimaluse malevas osaleda, kohustuslik osaleda maikuus toimuval tööõiguse- ja tööohutuse-alasel koolitusel, mis toimub MTÜ Viimsi Huvikeskuse Noortekeskuses, Nelgi tee 1.

Malevas osalejatega sõlmitakse lepingud peale koolitusel osalemist. Noortel on malevas võimalus teha peamiselt heakorratöid. Neli heakorrarühma koos juhendajatega töötavad ehitus- ja kommunaalameti poolt antud objektidel, milleks on mänguväljakud, pargid, spordiplatsid ja rand. Lisaks saavad õpilasmaleva noored töötada Viimsi lasteaedades, SA Rannarahva Muuseum, raamatukogus ja koolide juures. Vanematel noortel on võimalus õpilasmaleva raames saada töökogemus ka Viimsi ettevõtetes. Kokkulepped on olemas Viimsi Keskuse firmadega (Apollo, Koduekstra, Selver, Sportland, My Fitness) ning Tallinn Viimsi SPAga. Loodame, et saame koostööpartnereid ettevõtetest veel juurde.

Lisainformatsioon:
Haridus- ja kultuuriamet 6028862, 6028868, malev@viimsivv.ee

REGISTREERIMINE SUVISESSE LINNALAAGRISSE ON AVATUD!

Saabuval suvel laagerdavad Viimsi ja Randvere Noortekeskused üliägedas RMK Viimsi Külastuskeskuses. Laager toimub 27.-31.augustil kell 10.00-17.00 ning sobib lastele vanuses 8-12 aastat. Programmis palju mänge, meisterdamisi, seiklusi, väljasõit-matk ning soe toit iga päev. Osalustasu kogu nädala eest on 70€.

Laagrit viivad läbi 4 laagrikasvataja tunnistusega noorsootöötajat.
Registreerumiseks saada e-mail aadressil: enely@huvikeskus.ee
Kohtumiseni laagris 🙂

 

Noortevahetus Rumeenias

7.-17. Maini toimus Rumeenias Sarata Monteorus Erasmus+ noortevahetus, kus osalesid ka meie Viimsi noored koos rühmajuht Viivikaga.

Noortevahetus “Beware of the Blue Whale” keskendus küberkiusamise teemale. Lisaks eestlastele võtsid noortevahetusest osa noored Leedust, Tšehhist, Küproselt, Itaaliast, Rumeeniast, Sloveeniast ja Makedooniast.

Toimusid arutelud, tehti maastikukunsti, disaniti plakateid, tehti videoid ja näidendeid. Tutvuti teiste riikide kultuuridega nii igapäevaselt suheldes kui ka rahvusõhtutel. Rahvusõhtutel sai maitsta kõikide riikide toite ja jooke. Eraldi toimus Rumeenia lõkkeõhtu, kus pakuti kohalikku grill-liha, suupisteid ja magustoitu.

Noortevahetuse lõpus külastati ka mudavulkaane ning Buzau linna, kus toimus noortevahetuse lõputseremoonia.

Pilte ja videosid noortevahetusest võib leida:
https://www.facebook.com/Beware-of-Bluwhale-Erasmus--39281…/

#erasmus+ #youthexchange

SÜNNIPÄEV VIIMSI VÕI RANDVERE NOORTEKESKUSES

Viimsi ja Randvere Noortekeskustes on võimalik pidada 7-12 aastaste laste sünnipäevi

LOE LISAKS