MiniLABOR

R 17.30- 18.15

Tunnid toimuvad Viimsi Huvikeskuse Päikesepesa ruumis I korrusel

Huvikool miniLABOR on mõeldud kõikidele väikestele seiklushuvilistele lastele (5-10 aastased). Meie huvikool on loodud suurest soovist seigelda teadusmaailmas ja proovida läbi nii palju põnevaid eksperimente kui vähegi pähe tuleb. Meie kaasame sellele põnevale seiklusele hästi palju rõõmsameelseid lapsi, et kõik saaksid ise avastada, näha ja katsuda seda põnevat teadusmaailma nii laboris kui ka õues.

miniLABOR on nagu tõeline labor, kus teadlased teevad suuri tegusid ja olulisi avastusi, ainult selle erinevusega, et seal toimetavad väikesed avastajad väikeste laborivahenditega. Väikestele avastajatele tuleb appi ka juhendaja, kes aitab suurte tegude ja avastuste toimumisele kaasa omapoolsete selgituste ning julgustamisega.

Selleks, et anda meie väikestele avastajatele võimalus tutvuda paljude teaduse erialadega, hõlmavad meie seiklused teadusmaailmas väga erinevaid teemasid nagu inimene, elusloodus, keskkond, peeglid ja läätsed, vedelikud, jõud ja liikumine, elekter ja magnetid. Meie katsete loetellu kuuluvad järgmised eksperimendid: õhupallirakett, pudelirakett, lima valmistamine, asjade ujuvuse, heljuvuse ja uppumise uurimine, lahustuvuse uurimine, vee filtri valmistamine ja vee puhastamine, värvianalüüs ja värvivurri valmistamine, helide levimine, topsitelefon ja veel palju muud põnevat.

Meie teadusseiklused toimuvad 1 kord nädalas septembri keskpaigast kuni mai lõpuni. Täpsemat infot huviringi kohta leiab meie kodulehelt www.minilabor.ee ja juba toimunud tundidest pilte ning sisukirjeldusi saab uurida meie Facebook’i lehelthttps://www.facebook.com/huvikoolminilabor

Põnevaid teadusseikluseid, Teie miniLABOR

Huvikool Minilabor pakub lastele:

  • Sõbralikke tutvuseid loodus- ning täppisteadustega.
  • Lõbusaid, loovaid, mängulisi ja põnevaid teadusseikluseid.
  • Võimalusi uurida, avastada, ise järgi proovida ja olemasolevaid tõdesid küsimärgi alla seada.
  • Võimalust arendada lapse püsivust, suhtlemis- ja koostööoskust.
  • Koostööd lapsevanematega laste järjepideval arendamisel.