Portselanimaal

K 17.30-20.00

Tunnid toimuvad alates 9. oktoobrist käsitööklassis

Portselanimaal on nii nagu iga teinegi kunstiliik pai eelkõige tegija hingele. Tarbeesemetena on  valminud esemed väga praktilised ja isikupärased. Kui koguneb maalitud nõusid juba rohkem kui endal vaja, sobivad need kenasti kingituseks. Ese,  mis on tehtud südame ja hingega on parim kingitus. Pintslikäsitlus nõuab tundlikust ja tunnetust ning teadmisi värvide segamisest ja maalitehnikatest. Värvi-, vormi-  ja kompositsiooniõpetus lisandub muudele oskustele. Joonistamise oskus pole kohustuslik, vaid eeldus ja see kujuneb ajapikku iseenesest.  Meie huviringis ongi seda  kõike võimalik õppida.

Valge portselani,  esemed  mis on sobilikud maalimiseks,  ostab igaüks ise, samuti pintslid ja värvid. Töid põletaks kõrgel kuumusel   2-3 korda, mõnikord enamgi, huvikeskuse keraamikaahjus.  Osa materjale saab muretseda ühiselt.

Kuutasu 40 eurot + ühiselt muretsetud materjalide kulu.

Huviring alustab tööd kui on registreerunud vähemalt 10 osalejat.

Juhendaja Lehte Jõemaa on magistrikraadiga käsitöö- ja kunstiõpetuse õpetaja. Läbinud mitmeid portselanimaali kursusi nii kodu- kui välismaal. Maalimist harrastanud aastast 2005 ja olnud täiskasvanute portselanimaali õpetaja juba rohkem kui 10 aastat. Hobiks on kõik kunsti- ja käsitööd puudutavad teemad, aga ka muusika.

Lisainfo ja registreerimine:
Lehte Jõemaa
tel. 5114557
e-mail lehtejoemaa@hot.ee