AKVARELLIDEGA MAALIMISE LÜHIKURSUS ALGAJATELE

R 18.30-20.00

Kursus toimub alates 10. maist 2024 Viimsi Huvikeskuse käsitööklassis. 

Tunnid toimuvad 10.05, 17.05 ja 24.05.

Kursuse sisu: Akvarellidega maalimine algajatele pakub palju uut ja huvitavat avastamist. Käsitleme põhiliselt vesist tehnikat (märgtehnika), mis on kõige mängulisem ja annab rohkem võimalusi läbi teha ja katsetada uusi lisatehnikaid ning vahendeid. Kursuse vältel sünnib palju A5 suurusi töid.

  1. Sissejuhatus- akvarellidega maalimise ajaloost teoorias, värvide erinevused (õli, akrüül ja akvarell), erinevad akvarelli vahendid: paber, pintsel jne. Räägime tehnikatest ja alustame lihtsamate elementide maalimisega. Esimesed harjutused, et aru saada, kuidas akvarell käitub. Lillede maalimine, lihtsamatest maastikest keerulisemate õiteni. Katsetame lisaks erinevaid vahendeid ja tehnikaid.
  2. Veemaailma nägemused, veeelukad ja taimestik. Džungel ja linnud.
  3. Erinevate vahenditega kooskõlas maalid: tindipliiats, hõbe/kuldne ja valge joon. Maalimine mitmes etapis. Taevalaotused, päikeseloojang, maastikud, mäed, puud. Keerulisemad katsetused. Abstraktsionism ehk abstraktne kunst.

Kellele kursus on mõeldud?   Lühikursus on mõeldud inimestele igas vanuses, kes sooviksid õppida nullist akvarellidega maalima.

Mida kursuselt läbinu saab? Kursuse läbinud õppija on saanud juurde enesekindlust ja oskuse, kuidas maalida akvarellvärvidega väiksemale pinnale. Oskab kasutada vesist tehnikat (märgtehnikat), segada värve, kasutada juurde lisavahendeid. Suudab maalida väiksemaid pildikesi.

Eeldused? Kursus ei eelda varasemat kogemust ega oskusi, peab olema huvi ja tahe kogeda ühe mängulisema värvi taltsutamist paberil.

Tundide sisu: Tunnid on eelkõige praktilised, sest läbi tehes võimalikult palju erinevaid temaatikaid, õpib kõige paremini akvarelli tunnetama. Kõik vahendid on juhendaja poolt.

Kes kursust annab? Kursuse juhendaja Kadri Veisner on õppinud Eesti Kunstiakadeemias moestilistikat, mistõttu on ta läbi 4 aasta läbinud erinevaid maalimis- ja joonistamistunde. Lisaks on ta õppinud Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni Instituudis nüüdismeedia erialal, kus ta magistritööks tegi moesaate, üheks märkimisväärseks koolitööks on režissöörina loodud muusikavideo Genka, Kohver, Taukar „Serotoniin“: https://www.youtube.com/watch?v=4eU2WaLB8sE&ab_channel=LegendaarneRecords. Produtsendi ja kunsti/kostüümi amet tõi Kuldmuna eriauhinna Indie muna aastal 2022: https://defol.io/kuldmuna/2022-miks-tulla-virtsu-kooli-oppima .Ta on stilist enda loodud firmas ning tema kireks on moe- ja stilistikaalane nõustamine ning ta tegeleb selle kõige kõrvalt moekoolitamisega, andes erinevaid aineid Tallinna Ülikoolis. Kadri üheks suurimaks hobiks on moejoonistamine erinevate vahenditega ning maalimine akvarellidega, mis on tema suurimaks kireks. Põhiliselt õpetab maalimist teistele ning maalib tellimustöid kliendi soovide järgi, näiteid tehtud töödest vaata siit:  https://www.youtube.com/watch?v=ydisenAUolI&ab_channel=KadriVeisner
https://www.youtube.com/watch?v=7rC3xa8ZogY&ab_channel=KadriVeisner
https://www.youtube.com/watch?v=0SKILcSz-lU&ab_channel=KadriVeisner

Hind: 3x kokku 75€ (saab maksta osade kaupa) või 1x 35€ (inimeste arv 10)

Registreeri end ette, sest inimeste arv on piiratud: kadri.veisner@gmail.com

Hinnainfo

Hind: 3x kokku 75€ (saab maksta osade kaupa) või 1x 35€ (inimeste arv 10)

Registreeri end ette, sest inimeste arv on piiratud: kadri.veisner@gmail.com

Toimumiskoht

Nelgi tee 1, Viimsi

Viimati lisatud huviringid

Uudiskiri

Uudiskirjaga liitudes saad infot tulevaste ürituste ja uute huviringide kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.