Moejoonistamise kiirkursus algajatele

R 18.30-20.00

Kursus alustab alates 2. veebruarist 2024 Viimsi Huvikeskuse käsitööklassis. 

Kokku on 8 kohtumist, tunnid toimuvad 2.02, 9.02, 16.02, 23.02, 1.03, 8.03, 15.03, 22.03.

Kursus on mõeldud eelkõige täiskasvanutele aga sobib ka noortele alates 13.a, kes sooviksid õppida nullist joonistama figuuri koos riietega ning seda mõne sekundi vältel. Inimesed, kes õmblevad või tegelevad moega, kelle jaoks on oluline oskus käeliselt end väljendada ning kiiresti.  Samas on see moejoonistamise õpe ka neile, kes sooviksid lihtsalt harjutada joonistamist ning õppida selgeks eelkõige moefiguuri visandamise nipid. Kursuse läbimisel on inimene saanud juurde enesekindlust ja oskuse, kuidas joonistada moefiguuri ning saab ka iseseisvalt edasi liikuda ning areneda omal käel edasi. Antud süsteem annab aluse ka inimfiguuri proportsioonidest arusaamise. Peale kursust on oskus joonistada erinevaid kehatüüpe. Keskendume eelkõige naisfiguurile.

Sisu:
Igal kohtumisel esitlus ekraanil ja praktiline osa.

  1. Mis vahe on moe-, tehnilisel- ja tööjoonisel ning moeillustratsioonil? Vaatame üle palju näiteid Eestist ja mujalt. Figuuri proportsioonid. Esimesed harjutused harilikuga, hiljem kaasame tindipliiatsi.
  2. Head ja kindlad nipid selleks, kuidas figuur püsti seisab, erinevad moepoosid.
  3. Õpime joonistama nägu lähemalt eest ja profiilis.
  4. Õpime joonistama käsi ja jalgu.
  5. Õpime joonistama aksessuaare (kingad, kotid, ehted, peakatted jne).
  6. Harjutame joonistamise kiirust ja laseme käe vabaks ilma harilikuta.
  7. Liigume harilikust edasi värvide maailma: katsetame tindipliiatsiga, markeriga ja vildikaga joonistamist. Joonistame riideid selga, õpime keerulisemaid poose.
  8. Värvilised moejoonised, igal ühel isemoodi ja oma käekiri on välja kujunenud. Vaatame kõigi arengut ja analüüsime läbi.

Koostaja ja läbiviija: Kadri Veisner on õppinud Eesti Kunstiakadeemias moestilistikat (BA) ja Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis nüüdismeedia erialal (teletootmise suunal) (MA). Ta on stilist enda loodud firmas www.kadriveisner.eu ning tema kireks on moe- ja stilistikaalane nõustamine ning ta tegeleb selle kõige kõrvalt moekoolitamisega. Kadri üheks suurimaks hobiks on moejoonistamine erinevate vahenditega ning maalimine akvarellidega, mis on tema lemmikvahendiks. Kadri autorilooming joonistuste näol on jõudnud erinevate toodete peale: t-särgid, pusad, kotid jne. Kadri on korraldanud ise moeshowsid ning nendel ka osalenud stilistina, pannes kokku erinevate brändide kollektsioone.

 

 

Grupi suurus: kuni 15 inimest

Kursuse hind: 2 kuud 150€, saab masta kuude kaupa kahes osas (75+75 eur)

Kursusele registreerimine: kadri.veisner@gmail.com

Lisainfo telefonil 5123415