Kadri Veisner on stilist, moekoolitaja ja moejoonistaja, kes on võimeline visandama kiirelt, mõne minutiga paberile moefiguure, kui anda talle ette seisev modell või moefoto.
Kadri Veisner on pärit väikesest Lõuna-Eesti linnast Võrust. Tema vana-vanaisa oli külarätsep, sealt pärineb ka geenidega edasi antud huvi riietega tegelemise vastu. Lapsena, elades Nõukogude Liidus ajal, kus polnud ei riideid ega ka nukke saada – Barbidest võis ainult unistada! Nii oli väike tüdruk leidlik ning hakkas endale ise nukke joonistama. Vana-vanaisa „Singer“ õmblusmasinaga sai vanaema riidekapist leitud esemetele ümberõmblemisega uus imago antud.
„Nukkude“ joonistamise juurde naasis ta Eesti Kunstiakadeemias õppides moestilistikat (lõpetas 2014 a.). Seejärel õpetajana lõi ta süsteemi, kuidas ka teisi õpetada selles võtmes joonistama ning rahva suurel nõudmisel liikusid Kadri moejoonised kottide, pusade ja t-särkide peale ning sealt edasi juba erinevatele toodetele.
Kirg moe vastu hoiab tema pilku alati kursil – kus on abi vaja moestilistikas või jääb silma moefoto, mõni stiilne moepoos, et haarata tindipliiats ning akvarellvärvid ja see kohe paberile jäädvustada. Pildid on tänaseks jõudnud ka raami sisse suuremates ja väiksemates formaatides. Iseloomukatele kindla stiiliga moejoonistele otsib uusi võimalusi ja paiknevusi pidevas arengus uudne bränd „Kadrimmud“.
Näituse jaoks sündinud joonistused valmisid suuresti Covidi ajal 2019-2021, mil ei olnud võimalik inimestega kursustel kohtuda ja õpetusi tuli edasi anda läbi Zoomi ette joonistades.
Kadri on kursusi andnud juba üle 10 aasta erinevates ülikoolides, kunstikoolides ja hariduskeskustes: Tallinna Ülikoolis BFM Koolituste all, Õpetajate Majas, Tööstushariduskeskuses, Kindluse koolis, Viimsi Huvikeskuses, Tallinna Rahvaülikoolis ja Tartu Kunstikoolis. Tallinna Ülikoolis harin tulevasi käsitöö- ja tööõpetuse õpetajaid.
Näituse joonistusi on võimalik endale ka soetada. Hinnad lepitakse kokku kunstnikuga eraldi. Soovi korral saab lasta pildi ka raamida, võttes arvesse kliendi maitset ja soove.
Näitus on avatud Viimsi Huvikeskuse aatriumis 30. märtsist kuni 16. maini 2024.